Brusselaar Liesbet Dhaene wordt de nieuwe algemeen directeur van het ITAA

Zij neemt de taak officieel op vanaf 1 april 2022. Met Liesbet Dhaene kiest het ITAA voor een manager die de sector van de economische beroepen door en door kent.

De master in de rechten staat ITAA-voorzitter Bart Van Coile al sinds 2019 bij als adviseur. Vóór haar politiek mandaat als volksvertegenwoordiger in het Brussels Hoofdstedelijk Parlement (van 2014 tot 2019), werkte ze al jarenlang bij het voormalige IAB, in 2019 gefuseerd met het BIBF tot het ITAA.

Toen de vacature voor algemeen directeur verscheen na het afscheid van de heer Geert Lenaerts, jarenlang algemeen directeur van het BIBF en het ITAA, stelde zij zich kandidaat en doorliep ze met succes de selectieprocedure.  Wij houden eraan de heer Geert Lenaerts te bedanken voor zijn jarenlange inzet voor de instituten en de beroepsbeoefenaars en wensen hem veel succes voor de toekomst. De heer Eric Steghers, huidig algemeen directeur van het ITAA, zal Liesbet Dhaene bijstaan tot het einde van dit jaar, waarna hij na zijn jarenlange inzet voor eerst het IAB en daarna het ITAA, van een welverdiend pensioen zal genieten.

Bart Van Coile, voorzitter van het ITAA, is verheugd met de nieuwe aanstelling:

“Met Liesbet Dhaene verwelkomen we een dame die het klappen van de zweep kent en de juiste ervaring bezit om een organisatie als het ITAA te leiden.”

“ITAA en het beroep staan voor belangrijke uitdagingen de komende jaren: Hoe gaan we om met de gevolgen van een veranderende maatschappij op ons beroep, zoals de digitalisering? Hoe maken we het beroep aantrekkelijk bij jongeren? Hoe versterken we onze relatie met de politiek en de administratie? Hoe kunnen we onze leden de best mogelijke dienstverlening bieden? Die uitdagingen wil ik, samen met ITAA-team, op een sterke manier tegemoet gaan”, reageert Liesbet Dhaene.

Gepubliceerd op

Door auteur(s)

Categorieën

Tags

Sharing

Gerelateerde artikelen

|

Voor de periode september tot en met december 2022 heeft het ITAA een rijk en gediversifieerd opleidingsaanbod uitgewerkt. Naast de basis- of permanente vorming voor gerechtsdeskundigen of de voorbereidende opleiding...
Vanaf 8 juli zullen de websites van het IAB en het BIBF offline worden gehaald. Daardoor zullen de websites niet meer bereikbaar zijn. De laatste toepassingen die daar tot voor...
De arbeidsmarkt kampt met een historische krapte. VDAB registreerde in 15 jaar tijd nog nooit zoveel vacatures. Dit staat in scherp contrast met het dalend aantal werkzoekenden. In deze verhitte...
Het ITAA vindt het ontzettend belangrijk om zijn leden te leren kennen. Ook willen we intensiever in contact gaan met het onderwijs. Beide wensen kunnen met elkaar worden verenigd.  ...
Samenvatting van de ETAF-conferentie van 14/6/2022 Op 14 juni organiseerde de ETAF een conferentie over de reglementering van het beroep van belastingadviseur als remedie tegen onrechtmatige praktijken op dit domein....
Het is een jaarlijkse traditie geworden. Zodra de modeldocumenten voor de aangifte in de personenbelasting gepubliceerd zijn in het Belgisch Staatsblad, start het ITAA in samenwerking met een uitgever een...
Allicht had je het zelf al ondervonden, het accountantsberoep vormt al jarenlang een vaste waarde in de lijst met knelpuntberoepen. Meer nog: de laatste twee jaar staat het beroep van...
Het ITAA zou graag zien dat het grote publiek zich realiseert dat ons beroep intens, gevarieerd en gebaseerd is op menselijke relaties. Met andere woorden, accountant of belastingadviseur zijn in...
Dit is een algemeen bericht naar aanleiding van feedback van onze leden. Indien je de factuur met de ledenbijdrage normaal hebt ontvangen en eventueel al hebt betaald of de betaling...
Gezien het nieuwe telefoonsysteem van de FOD Financiën had het ITAA op verzoek van zijn leden de rechtstreekse contactcodes verkregen voor bepaalde soorten vragen. Na de publicatie van deze codes...